DRUŠTVO LJILJAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Novinarska delavnica

2 posters

Go down

Novinarska delavnica Empty Re: Novinarska delavnica

Objavlja  admir Pet Dec 12, 2008 2:14 pm

sonchy je napisal/a:ev ja da javim ja sam za onaj datum 20 pošto tad nemamo ništa al od kolko sati tačno je to
jer ja naprimar radim popodne
Very Happy

subota 20. dec će i biti. a ja sam kont'o da počnemo u 10.00 i završimo do 14.30 otprilike. U koliko tebi počinje šikta?

admir
Samo da nešto pitam
Samo da nešto pitam

Število prispevkov : 15
Registration date : 17/09/2008

Nazaj na vrh Go down

Novinarska delavnica Empty Re: Novinarska delavnica

Objavlja  sonchy Pet Dec 12, 2008 12:19 am

ev ja da javim ja sam za onaj datum 20 pošto tad nemamo ništa al od kolko sati tačno je to
jer ja naprimar radim popodne
Very Happy
sonchy
sonchy
Ne mogu bez foruma
Ne mogu bez foruma

Število prispevkov : 567
Age : 36
Location : Tu Negdje Blizu Odma Iza Čoška
Registration date : 01/06/2008

Nazaj na vrh Go down

Novinarska delavnica Empty Re: Novinarska delavnica

Objavlja  admir Čet Dec 11, 2008 1:37 pm

jel' ko bar pročit'o ovaj poziv? Very Happy

admir
Samo da nešto pitam
Samo da nešto pitam

Število prispevkov : 15
Registration date : 17/09/2008

Nazaj na vrh Go down

Novinarska delavnica Empty Novinarska delavnica

Objavlja  admir Tor Dec 09, 2008 4:57 pm

Članovi i članice dramsko-literarne sekcije već znaju, a evo da obavijestim i druge:

Krajem ove ili druge sedmice namjeravamo izvesti jednu novinarsku delavnicu za sve one koje zanima pisanje i novinarski rad. Primarni cilj delavnice jeste potaknuti članove i članice društva da malo više pažnje posvete osvježavanju Ljiljanove internet stranice, koja sad ovakva kakva jeste ne daje pravu sliku o događanjima u društvu, jer se na njoj rijetko kad nešto objavi. Cilj je pokazati da pisanje vijesti, najava, kratkih reportaža, itd, nije nikakav baubau niti to iziskuje previše vašeg vremena. Kad se jednom savladaju neke osnovna pravila, onda se to može raditi veoma brzo i učinkovito i pri tom talent nije toliko važan koliko je važna volja.

Širi ciljevi delavnice su: upoznavanje sa značajem medijske prezentacije društva i zajednice i pouka o osnovama javnog komuniciranja. Delavnica bi vam mogla biti od koristi i van okvira društva – na poslu, u školi, itd.

Delavnica će se sastojati iz:

- kratkog uvodnog predavanja,
- prikaza primjera dobro i loše napisanih kratkih vijesti,
- kratke pouke o tipičnim greškama kod pisanja na bosanskom i slovenskom jeziku,
- objašnjenja osnovnih pravila kod pisanja kratkih vijesti
- i praktičnog dijela gdje ćete dobiti zadatak da, na jeziku koji vam najbolje odgovara, napišete vijest, najavu ili kratku reportažu o nekoj od Ljiljanovih aktivnosti, koje su se desile ili će se tek desiti.

Nakon pisanja ćemo zajedno pogledati rezultate.

Broj učesnika delavnice ne bi trebao biti manji od 8 niti veći od 14. Od tehničke opreme imamo na volju tri računara i projektor, organizirati ćemo se tako da će svako imati mogućnost za rad. Sve skupa ne bi trebalo trajati više od 4 i pol sata, uključujući pauze za cigarete, čaj, kafu, sok, mezu, itd.

Delavnica bi se održala u prostorijama društva Ljiljan. Za termin održavanja delavnice predlažem sljedeće datume: nedjelja 14. decembar (okvirno do 10.00 do 14.30), ponedjeljak ili utorak 15.-16. decembar (okvirno do 16.00 do 20.30), subota 20. decembar (okvirno od 10.00 do 20.30). Onaj datum koji bude za većinu najprihvatljiviji će biti i konačni datum održavanja delavnice.

Delavnicu ću voditi ja, Admir Baltić, a sve pod okriljem Bošnjačkog kulturnog saveza Slovenije i društva Ljiljan i pod pokroviteljstvom Ministarstva za kulturu RS i socijalnih fondova EU.

Ko bi došao i koji termin vam odgovara?

admir
Samo da nešto pitam
Samo da nešto pitam

Število prispevkov : 15
Registration date : 17/09/2008

Nazaj na vrh Go down

Novinarska delavnica Empty Re: Novinarska delavnica

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu